BANYONUZDAKİ SICAKLIK

Şofbenler doğalgaz ya da tüple çalışan anında sıcak su üreten cihazlardır. Şofbenler hermetik ve bacalı olmak üzere ikiye ayrılabilir. İnsanların sıcak su kullanımı için banyoda termosifon ya da şofbene ihtiyaçları vardır. Bu ısıtıcılar gazlı veya elektrikli olmaktadır. Genellikle yaygın olarak kullanılan bacalı ve hermetik tip kullanılmaktadır. Bacalı tip ısıtıcılar bulunduğu ortamın oksijenini kullanır. Yanmış gazlar ise bacadan dışarı çıkmaktadır. Bu tarz ısıtıcılar insan sağlığı açısından her zaman tehlike arz etmektedir.

Bacalı şofbenler de bacanın çekmemesi ya da tıkanması halinde yanmış gazlar içeri dolarak zehirlenmelere yol açmaktadır. Bu üzücü olayları yaşamamak için banyonun mutlaka havalandırılması olmalıdır. Hermetik tip şofbenler, bacalı tip şofbenlerden çok farklı bir sistemle çalışmaktadır. En yaygın olarak kullanılanı ise fanlı tam hermetik olanıdır.

SICAK SU İLE BANYO KEYFİ

Bu şofbenler bulunduğu ortamın oksijenini kullanmazlar ve bulundukları ortama egzost yapmazlar. Şofben sönse bile emniyet sistemi şofbeni korumaya almaktadır. Banyonuza takacağınız şofbenler hermetik olursa, bu üzücü olayların yaşanmasını da engellemiş olursunuz. Hiçbir şey insan hayatından daha önemli değildir. Birçok kişi şofben zehirlenmelerinin tüp gazdan kaynaklandığını düşünür, oysa zehirlenmeye sebep tüpten çıkan gaz değildir. Gazın yanması sonucu oluşan karbondioksitin banyo ortamındaki su buharı ile birleşmesi sonucu oluşturduğu karbonmonoksit gazıdır.

 Şofbenler kullanılırken hiçbir tehlike arz etmemelidir. Seçiminizi yaparken şofbenin kullanımına ve kalitesi çok dikkat etmelisiniz. Özellikle emniyet sistemi olan şofbenleri tercih etmelisiniz. Elektrikli şofbenler bu tarz tehlikelerden uzaktır Sadece suyun ısınması için belli bir süreye ihtiyacınız vardır. Yaşamınızı tehlikeye atmak yerine belli bir süre beklemek daha doğru olur. Şofbenler hakkında merak ettiğiniz konuları https://www.isiticivekombi.com/   sitemizden öğrenebilirsiniz. Hem kendi hayatınızı hem de sevdiklerinizin hayatını tehlikeye atmayın.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.