Doğalgaz Kombi Fiyatları

Doğalgaz Kombi Fiyatları kombinin markasına göre, firmanın kalitesine göre ve taşımış olduğu özelliklere bağlı olarak farklılık gösterir. Ancak üç aşağı beş yukarı fiyatlar hemen hemen birbirine yakındır. Önemli olan binanın yapısına uygun olacak bir biçimde ve müşterinin ihtiyacını karşılayacak şekilde kombi satın almaktır. Enerji tasarrufu yapan kombilerin tercih edilmesi öncelik olmasıdır ki günümüzde çoğu doğalgaz kombi markasının enerji tasarrufu bulunmaktadır.

Doğalgaz Kombi, işyerinin ya da yaşam alanı olan konutların sıcak su ve ısınma ihtiyacını karşılayan bir cihazdır. Kısa adı kombi olarak söylenir ve elektrikli Kombi ile doğalgaz kombi olmak üzere iki farklı modele sahiptir. Kombi, duvara monte edilen, boyutları küçük ve dar hem hafif hem az yer kaplayan, sessiz çalışma özelliğine sahip ve kullanıcıya gerekli ısı ihtiyacını sunan cihazların tümüdür. Kombilerin yapımında genel olarak galvaniz çelik, Dkp Saç, alüminyum, plastik parçalar kullanılmaktadır. Malzemeleri pahalı olduğu için kombilerin çok ucuz olması beklenemez.

Doğalgaz Kombi Özellikleri

Doğalgaz Kombi kullanmanın pek çok faydası vardır. Kullanıcısına istediği düzeyde ısınma imkanı verdiği için ve sıcak su kullanma olanağı tanıdığı için oldukça idealdir. Ayrıca kullanıcı ne kadar doğalgaz kullandıysa o kadar ücret öder. Ayrıca kesintisiz sıcak su imkanını sunmaktadır. Ancak öbür ısıtma yöntemlerinde bunların hiçbiri olmaz. Sıcak su kullanımı için herhangi bir cihaza ya da ek ücrete kullanıcılar tabii tutulmaz. Doğalgaz Kombi tek cihazla her şeyi halledebilir.

Doğalgaz Kombi parçaları da müşteriler tarafından sıklıkla merak edilir. Kombilerde elektronik kart, pompa, üç yollu vana, brünör, eşanjör, fan, genleşme tankı, kontrol elemanları, sıcaklık sensörleri, baca sensörü, akış tesisatı gibi ana malzemeler kullanılır. Daha çok kapalı mekanlar için kullanımı uygundur ancak balkon gibi açık alanlarda da kullanılıyor. Üzerinde bulunan ekran sayesinde kolayca kontrol paneli izlenebiliyor ve sıcaklık değerleri görülebiliyor.

Doğalgaz Kombi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Doğalgaz Kombi alırken öncelikle kombi hakkında biraz bilgi edinmek gerekir. Alacağınız kombinin kullanım alanına yeterli olup olmadığını inceleyin gerekirse yetkili kişiler tarafından bilgi alın. Kombi de söz sahibi olmuş ve her türlü işiyle ilgilenen yetkili servise bağlı olan bir marka tercih etmelisiniz. Çünkü ileride herhangi bir teknik arıza ile karşılaşırsanız firmanın en üst düzeyde yardımcı olması gerekir. Alacağınız kombinin TSE belgesinin olmasına dikkat etmelisiniz.

Eğer mümkünse ERP özelliğine sahip kombi modelini tercih etmelisiniz. Bu kombiler Enerji Uyumlu Ürün potansiyeline sahiptir. Böyle olduğu zaman kombiler enerjiden yüksek derecede tasarruf sağlar. Fatura da dolaylı olarak daha düşük gelir ve atık gaz kullanımı da olmaz. Eğer siz de kombi almak istiyorsanız tüm özelliklerini inceleyin ve ona göre bir kombi modeli belirleyin.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.