Doğru Kombi Kullanımı İle Yakıttan Tasarruf Edin

Gas boiler control panel. Gas boiler home heating. 3d

Değişen hayat şartları ve gelişen imkanlarla birlikte evlerde kullandığımız ısıtma sistemleri de yavaş yavaş değişiyor. Ülkemizde doğal gazın yaygın bir kullanım alanına sahip olmasıyla birlikte doğalgaz ile çalışan kombiler konutların ısıtılmasında en çok tercih edilen sistemlerin başında geliyor. Bu yeni sistem sayesinde artık apartmanlarda merkezi ısıtmadan yaşanan sorunlar ortadan kalkarak herkes kullandığı kadar ödüyor.

Merkezi sisteme göre daha hesaplı, daha sağlıklı ve daha güvenilir olan kombiler maalesef tam anlamıyla verimli bir şekilde kullanılmıyor. Ülkemiz insanı kombi tercihi sırasında doğrudan fiyat odaklı düşündüğü için kısa vadede kazanç sağladığını düşünse de uzun vadede zarar ediyor. Ayrıca satın alına kombi türünün özellikleri tam olarak bilinmediği ve kombilerin nasıl kullanılacağı tam olarak bilinmediği için fazladan yakıt tüketiliyor.

Kombiden Yakıt Tasarrufu Yapmanın Yolları

Kombi Kullanımı

Kombiler doğru ve kontrollü bir şekilde kullanıldığı zaman % 15 ve üzerinde yakıt tasarrufu sağlıyor. Kombinizi verimli kullanıp yakıttan tasarruf yapmak isterseniz aşağıdaki maddeleri uygulayabilirsiniz.

  1. Dışarı çıkıldığı zaman kombi kapatılmamalı ekonomik ayara getirilmelidir. Kombi kapatılınca evin sıcaklık değeri düşeceği için tekrar ısıtmak için çalıştırılınca kombi daha çok yakıt tüketir.
  2. Peteklerin temizliğini ve kombi bakımını düzenli olarak yaptırarak ısıdan tam verin alın.
  3. Yoğuşmalı kombileri tercih ederek su buharını da değerlendirerek % 20’ye varan verimlilikten yararlanın.
  4. Kombilerin 600 derecede çalıştırmak oda sıcaklığının 240 derecede olması anlamına gelir ki bu sıcaklık değeri fazladır ve % 24 oranında fazladan yakıt tüketimine neden olur.
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.