ECA Yoğuşmalı Kombi Çeşitleri

Eca yoğuşmalı kombiler oldukça avantajlı kombi türleri arasındadır. Yoğuşmalı kombilerin farkı diğer kombi çeşitleri atık gazı dışarı salarken yoğuşmalı kombiler atık gazı tesisat içinde kullanır. Yoğuşmalı kombiler atık gazı tesisatta kullandığı için enerji tasarrufu sağlarlar. Fiyat bakımından diğer kombi türlerine göre daha pahalı olan Eca yoğuşmalı kombi, sonrasında sizlere yapacağı enerji tasarrufundan parasını çıkartır. 

Eca Yoğuşmalı Kombi Çeşitleri Nelerdir? 

Eca yoğuşmalı kombi arasında birçok çeşit vardır. 

  • Ecotec Plus Yoğuşmalı Kombi
  • Green IQ Multi Yoğuşmalı Kombi
  • Ecotec Pro Yoğuşmalı Kombi
  • Ecotec Pure Tam Yoğuşmalı Kombi 
  • EcoFit Start Yoğuşmalı Kombi 

Tüm bunlar ECA Yoğuşmalı Kombi çeşitleri arasındadır. Her biri de kullanıcılarına enerji tasarrufu sağlayarak daha az fatura ödemenizi sağlar. 

Yoğuşmalı Kombi Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli? 

Eca yoğuşmalı kombi kullanırken doğalgaz tesisatının da yoğuşmalı olarak çekilmiş olması gerekiyor. Yoğuşmalı kombi kullanırken radyatörlerin sıcaklık seviyesi 50 dereceyi geçmemelidir. Eski tip kombilerde 50 derece 3. Kademeye tekabül ediyor. Peki, sıcaklık derecesi 50 dereceyi geçerse ne olur? Herhangi bir problem yaşamazsınız yani bir riski yoktur. Sadece enerji tasarruf düzeyi düşer. Örnek vermek gerekiyorsa 50 derece altında kombiyi yakıyorsanız ortalama %30 enerji sağlarken dereceyi 50 derecenin üzerine çıkarttığınız zaman bu oran %15’e düşer. 

Yıllık hesap yaptığınız zaman epey bir fark atmış olur. Eğer enerjiden tasarruf yapmak istiyorsanız kombiyi 50 derece altında yakmalısınız fakat ben ısınamıyorum diyorsanız fazla fatura ödemeyi de göz önünde bulundurmalısınız. 

Eca Yoğuşmalı Kombi Avantajları

Yoğuşmalı kombilerin her türlü avantajı bulunuyor. Hele ki ECA marka ise kullanım ömrü hem daha uzun oluyor hem de daha uygun fiyata geliyor. Normal kombiler 5 yıl ömre sahip oluyorsa Eca yoğuşmalı kombiler en az 15 yıl ömre sahip oluyor. Üstelik Eca yoğuşmalı kombiler çok daha fazla garanti kapsamına sahip oluyor. Garanti kapsamı altında olan kombilerinizi de Eca yetkili servis elemanlarına ücretsiz olarak tamir ettirebilirsiniz. 

Eca Yoğuşmalı Kombilerin Dezavantajları

Eca Yoğuşmalı kombilerin çok büyük dezavantajı bulunmuyor. Sadece kombiyi ilk alırken biraz fazla maliyet harcamak zorunda kalırsınız. Yoğuşmalı kombiler için ayrı Hır tesisat gerektiği için ilk etaptaki tek masrafınız bu olacaktır. İlk başta yaptığınız masrafı da ilerleyen zamanlarda yapacağınız tasarruf tan amorti etmiş olursunuz. 

Eca yoğuşmalı kombilerin yedek parçaları da diğer kombilere nazaran biraz daha pahalıdır. Fakat garanti kapsamı altında olan kombilerin yedek parçaları ücretsiz olarak karşılanır. 

Eca Yoğuşmalı Kombi Fiyatları 

Eca yoğuşmalı kombi fiyatları kombi çeşidine göre, evin büyüklüğüne göre farklılık gösterir. Örneğin 50 metrekarelik bir ev ile 300 metrekarelik evin kombi ücreti aynı olamaz. Bunun için fiyatlarla ilgili bilgi alabilmek adına Eca firmasıyla birebir görüşmenizde fayda var.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.