Elektrikli ısıtıcı

Elektrikli ısıtıcı modelleri son yıllarda büyük gelişme gösterdi. Bu sayede neredeyse her evde bir elektrikli ısıtıcı görmek mümkün. Elektrikli ısıtıcılar henüz tek başına bir evi ısıtmak için yeterli değil ancak belirli bir m2de odayı rahatlıkla ısıtabiliyorlar.

Elektrikli ısıtıcılar son yıllarda büyük gelişim göstermiş durumda. Özellikle infrared ısıtıcılar farklı ısıtma tarzları ve yakıt tasarrufları sayesinde tercih ediliyor. İnfrared ısıtıcılar temel özelliği sadece ısıtılması istenen bölgeyi ısıtması. Bunun yanında çok kalın olmamakla beraber ısı belirli engellerin arkasını da ısıtabiliyor.

Infared elektrikli ısıtıcıların bir diğer yararı ise içerideki havayı kurutmamalarıdır. Bu sayede infrared elektrikli ısıtıcılar kısa süre yanıp sönen klasik elektrik ısıtıcılara göre çok daha kullanışlıdır.

Ülkemizde en çok tercih edilen elektrikli ısıtıcı sistemi nedir?

Son yıllarda infrared elektrikli ısıtıcılara alternatif olarak nano ısıtıcılar piyasaya çıkmış durumda. Bu ısıtıcılar görüntü olarak bir lcd televizyona benziyor. Plazma elektrikli ısıtıcılar adıyla da tanınan bu sistemler klasik ısıtıcıların aksine belirli ısıtma programları ile çalışıyor. Akıllı ısıtma teknolojisi ve eşit ısı yayılımı gibi özellikler sayesinde nano ısıtıcılar çok daha verimli ısınma sağlıyor.

Son yıllarda elekrikli ısıtıcılar güvenlik açısından da ciddi gelişmeler ile desteklendi. Öncelikle yeni çıkan elektrikli ısıtıcılar herhangi bir devrilme durumunda anlık olarak sistemi kapatıyor. Bunun yanında sudan ve diğer maddelerden etkilenmeyen elektrikli ısıtıcı sistemlerini de piyasada bulmak mümkün.

Elektrikli ısıtıcıların yakın gelecekte enerji tasarrufu oranını büyük miktarda yükseltmesi bekleniyor. Bunun yanında odadaki nemi daha az kullanarak daha uzun süre yanabilen elektrikli ısıtıcıların da piyasaya sürülmek üzere olduğu biliniyor.

Standart dışı üretilen elektrikli ısıtıcılar ise tehlike saçıyor. Kaliteli sensörlere sahip olmayan bu ürünler öncelikle odadaki nemi kurutup ciddi baş ağrısına neden olmakta. Bunun yanında devrilmelerde sönmeyip yangın tehlikesi de yaşattıkları biliniyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.