Elektrikli sobalar

Elektrikli sobalar elektrikli ısıtıcıların klasik bir modelidir. 90lı yıllarda elektrikli sobaları her evde görmek mümkündü. Ancak gelişen teknoloji sonrası daha fazla özelliği olan elektrikli ısıtıcılar moda olmaya başladı.

Elektrikli sobaların elektrikli ısıtıcılardan temel farkı istenilen yere götürülüp çalıştırılmasıdır. Elektrikli ısıtıcıların ise ya ayakla kullanılması ya da duvara monte edilmesi gerekir.

Elektrikli sobalar elektrikli ısıtıcılara göre daha güçlüdür. Bu oranda da elektrik yakarlar. Artık çok tasarruflu elektrikli ısıtıcılar çıktığından elektrikli sobaların kullanımı oldukça azaldı.

Elektrik sobaların tüketiminin artması sonrası bir atak yapması gerekiyordu. Elektrikli sobalar bu atağı dizayn alanında attılar. Elektrikli sobaların yeni modelleri tıpkı bir duvar şöminesi veya hoş bir kuzine soba gibi gözüküyor.

Elektrikli sobaların fiyatları da elektrikli ısıtıcılara göre oldukça düşük. Orta kalitede bir elektrikli soba bir elektrikli ısıtıcının yarı fiyatına alınabilir.

Elektrikli sobaların dezavantajları nelerdir?

Elektrikli sobaların bir diğer dezavantajı ise elektrikli ısıtıcıların odadaki nem bitince sönme özelliğinin bu sobalarda olmaması. Bu nedenle elektrikli sobaların ciddi baş ağrısı yaptığı bilinen bir gerçektir.

Elektrikli sobalarının yarattığı yangın tehlikesi de bu aletlerin ciddi şekilde eleştirilmesine neden olmakta. Özellikle standart dışı üretilen ve devrildiğinde sönmeyen sobalar yangın çıkartmak için ciddi risk oluştururlar. Bunun yanında elektrikli sobaların kullanımında yapılan ciddi bir hata da bu ısıtıcıları çabuk alev alabilen halı, kilim gibi eşyaların üzerine koymaktır. Uzun süre yanan bir elektrikli soba ciddi şekilde ısındığı gibi çevresini de ısıtır.

Elektrikli sobalar yüksek güçte elektrik çekerler. Bu durum uzun süreli kullanımda kullanılan prizlerinde zorlanmasına neden olur. Eğer kullanılan üçlü priz yeterli kalitede değilse ısınır ve erimeye başlar. Bu da yangın çıkması için yeterlidir. Belirli bir kullanımdan sonra elektrikli sobanın kapatılması gerekir.

Elektrikli sobalar ve elektronik aletler ile ilgili detaylı bilgilere ve en son teknolojik gelişmelere https://www.isiticivekombi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Önceki İçerikSobalar
Sonraki İçerikMini Fırın
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.