Elektrikli Şofben Üreten Firmalar

Elektrikli şofben, ısıtıcı borular sayesinde sıcak su hazırlayan yapılara verilen isimdir. Şofbenlerde kullanılan ısıtıcı dirençler çok güçlü olduğu için sürekli soğuk su ile soğutma altına alınmaları gerekir. Soğuk suyla soğutulmadıkları takdirde çok çabuk bozulurlar. Bu durumda kullanıcı hatası olduğu için garanti kapsamı altına girmez. 

Elektrikli şofbenler kullanılırken önce su açılmalı daha sonra akım verilmelidir. Akımdan kasıt şofbenin üzerinde bulunan ayar düğmesini çevirmektir.  Elektrikli şofbenleri kapatırken de önce akımı yani ayar düğmesini kapatmalı sonra suyu kesmelisiniz. Elektrikli şofbenlerde bulunan ayar düğmesi 3 kademelidir. Birinci kademe ile su soğuk olurken ikinci kademe ile su ılık olur ve üçüncü kademe ile su sıcak olur. 

 Elektrikli Şofben Çeşitleri Nelerdir? 

Elektrikli şofben çeşitlerinde su basıncına göre tipler bulunur. Su tipine göre ayrılan şofbenler basınçlı ve basınçsız olmak üzere iki grupta incelenir. Her ikisi de evde kullanılır ve özellikleri birbirinden farklıdır. Genelde basınçlı elektronik şofben çeşitleri tercih edilir. 

Basınçlı elektrikli şofbenler direkt olarak su tesisatına bağlanırlar. Şofben içindeki su basıncı da tesisat içindeki su basıncına eşittir. Basınçsız şofbenlerde ise su hep basınç altında durmalıdır. Su basınç altında olmadığı takdirde patlama tehlikesi oluşabilir. Bu konuda ayrıntılı bilgileri bayinizden öğrenebilirsiniz. Bu tip şofbenlerde su akışı açık su borusunda olmalıdır.

Basınçsız Elektrikli Şofbenler

Basınçsız elektrikli şofbenler depolu ve devamlı olarak iki grupta incelenir. Depolu elektrikli şofbenlerde doldurulan su kadar kullanım sağlanır. Yani depodaki su bittiği zaman tekrar depoya su doldurmanız gerekir. Ancak doldurduğunuz su miktarı kadar su kullanabilirsiniz. Tekrar su kullanmak için depoyu doldurmak gerekir bu nedenle fazla tercih edilmez. 

 Devamlı elektrikli şofbenlerde aygıtta sürekli su bulunur, tekrar su doldurmak gerekmez. Yani basınçlı şofben tipi devamlı elektrikli şofben tipine eş değerdir. Bu tip şofbenler daha fazla tercih edilir. 

Elektrikli Şofben Markaları

Birçok markadan elektrikli şofben satın alabilirsiniz. Bu markalardan bazıları; Baymak, Aura, Fakir, Sunny, Kawai, CVS, Vetio, Stilevs ve Arzum olarak sıralanabilir. Bu markalar dışında piyasa da yeni çıkan markalar da vardır. Yukarıda saymış olduğumuz markalar ünlü olduğu için bu markalardan elektrikli şofben almakta fayda var. 

Satın aldığınız elektrikli şofbenin 2-5 yıl arası garantisi bulunur. Garanti kapsamı şofbeni satın aldığınız firmaya göre değişiklik gösterir. Ancak hangi firmadan alıyor olursanız olun garanti süresini ücret karşılığı uzatabilirsiniz. 

Elektrikli Şofben Fiyatları

Elektrikli şofben ücretleri şofben türüne göre ve satın alacağınız firmaya göre değişiklik gösterir. Ünlü bir markadan alacağınız şofben fiyatı ile piyasada yeni olan markadan alacağınız şofbenin fiyatı aynı olamaz. Ancak ünlü firmalardan alacağınız elektrikli şofbenler daha kaliteli olur. Fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için öncelikle ne tip şofben alacağınıza karar vermelisiniz. 

Önceki İçerikElektrikli Kombi Nedir?
Sonraki İçerikHermatik Kombi Nedir?
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.