En Tasarruflu Elektrikli Soba Hangisi?

Kış ayları gelip çattığında evi ısıtmanın çaresinin bir an önce bulunması gerekmektedir. Özellikle eski evlerde ve doğalgaz altyapısı bulunmayan evlerde karşıya çıkan sorun ise soba kurma derdidir. Bu iş hem zahmetlidir hem de uzun vadede ekonomik olmayan ve doğaya zarar veren bir alternatiftir. Bunun yerine doğalgaz gibi kombili seçeneklerin kullanılması kullanıcılara tavsiye edilmektedir. Bununla birlikte eğer doğalgazınız yoksa ya da oturduğunuz yerde altyapınız yoksa kısa süre içerisinde farklı bir eve taşınmanın yolunu tutabilirsiniz. Isınmanın maliyetli olduğu ülkemizde aylık doğalgaz faturaları toplandığında alınan kömür fiyatının altında olduğu gözlemleniyor. Bu da demek oluyor ki doğalgazlı evde yaşamak hem daha konforlu hem de doğaya daha az gaz salınımı yapılıyor. Soba ile her saat uğraşmanız gerekiyor ve oldukça zahmetli. Bunun yanında geceleri esebilecek ters rüzgarlardan dolayı zehirlenme tehlikeniz bile var. Doğalgazda ise bu durum yok denecek kadar az. TSE bulunan ürünlerin çoğunda gaz sensörü bulunuyor ve eğer muhtemel bir gaz kaçağı var ise bu size uyarı sinyalleri sayesinde bildiriliyor. Peki ne sobaya ne de doğalgaza erişiminizin olmadığı bir yerdeyseniz ne kullanabilirsiniz? Burada ise infrared ısıtıcı da denilen elektrikli sobalar devreye giriyor. Bu ısıtıcılar ne kadar ekonomik olmasalar da kullanmış oldukları elektrik enerjisini ısı enerjisine çevirmekte üstlerine yok. Peki en tasarruflu elektrikli soba hangisi?

Infrared Isıtıcılar Oldukça Yüksek Enerji Harcıyor

Ortalama bir Infrared Soba 3000 ila 3500 watt enerji yakabilirken günümüzde bu değer yüksek elektrik faturalarına neden olabiliyor. Bu nedenle daha düşük modellere gidilerek burada tasarrufun da sağlanabilmesi gerekiyor. Günümüzde içerisinde su haznesi olan elektrikli sobalar mevcut. Bu sobaların temel çalışma ilkeleri ise ortamda kuruyacak olan havanın buradaki su bölümünde kaynatılan su ile tekrar nemlendirilmesi. Elektrikli sobalar anlık olarak yüksek sıcaklıklara çıktıkları için ortamdaki havayı aniden kurutabiliyorlar. Bu da burun tıkanıklığı gibi ve el kuruluğu gibi sıkıntılara yol açabiliyor. Bunu aşmak için tasarlanan elektrikli sobalar ise bunun önüne geçebilmekte.

RAKS PE 20 TERRA

Oldukça güzel fanlı bir ısıtıcı olan Raks’ın PE 20 TERRA modeli, 2000 Watt gibi güzel değerlere sahip. 220-240 volt aralığında çalışabilen bu ürün 2 ayrı güçte ısıtmayı sunabilirken aynı zamanda devrilme emniyeti sayesinde devrildiğinde çalışmayı durduruyor. Termostatlı özelliği sayesinde ortam çok ısındığında otomatik duran düzeneği de oldukça akıllıca.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.