En Yeni Bosch Kombi Çeşitleri

Kombiler neredeyse her evde olmak üzere o hanenin ısı, sıcak su ve yemek pişirme ihtiyaçlarını gidermek üzere tasarlanmış kutu biçiminde ama yaptığı işin hiç kolay olmadığı araçlardır. İçerisine girecek su birçok filtreden geçerek en temiz suyun elde edilmesi sağlanan bu makinelerin aylık bakımlarının yapılması gerekmektedir. Ayrıca seneden seneye olmazsa 2 senede bir peteklerdeki su boşaltılarak yerine yeni su eklenmelidir. Su sürekli ısınarak zamanla yoğun bir hal alarak renk değiştirir. Bu en çok yerden ısıtmalı yerlerde çok görülürken peteklerde de bu görülmektedir. Kombiden çıkan su devir daim yaparak evi ısıtırken aynı zamanda kombiye geri dönen su çıkan sudan kat kat ılıktır. Bu işi yerine en iyi şekilde getirebilecek son teknoloji harikası Bosch kombilerini burada derledik.

Condens 2200i W

Condens 2000i W kombisi, Bosch’un son senelerde üretmiş olduğu şık ve kaliteli kombilerin arasında yer alır. Sessiz çalışması ve işlevselliği insanlara sunması ile tanıtılan bu cihaz yüksek verimlilik adına yoğuşmalı bir kombidir. Sağladığı avantajlar yüksek sıcak kullanım suyu kapasityesi (25kW), sessiz çalışma, yüksek verim ve geniş modülasyon aralığı ve kompakt tasarımı sayesinde basit bir kuruluma sahip olmasıdır. Bu kombi %94’e kadar çıkabilen enerji verimliliği sayesinde kullanmış olduğu doğalgazı en iyi şekilde ısı enerjisine çevirerek maksimum tasarrufu sağlar. Ayrıca kolay kurulumu ve şık bir tasarımı sayesinde mutfakların gözde aksesuarlarından biri de olmayı hedefleyen bu cihaz yer sıkıntısı yaratmayacak şekilde kurulabilir.

Condens 7000i W

Bu kombi ise yine Bosch’un son senelerde çıkardığı ve yoğuşmalı olan kombilerinden bir tanesi 24,30 kW ısıtma ve 28,35kW sıcak su kapasitesi ve farklı büyüklükteki mekanlar için kendine göre alternatifler üretebilen bu cihaz aynı zamanda yukarıda da belirttiğimiz gibi yoğuşma teknolojisi ile %109 değerlerine kadar verim sağlar. Ayrıca çok düşük bir doğalgaz tüketimi değerine sahiptir. Özel alüminyum ve silisyum alaşımlı döküm eşanjörü ile birlikte yüksek enerji verimi ile yakıttan da sizlere tasarruf ettirerek cebinizi hafifletir. Modern tasarımı sayesinde her ev içerisinde oldukça şık duracak bu kombi, ayrıca kumandaları da destekliyor. Uzaktan kumandalar ile erişim sağlayabildiğiniz bu kombi oldukça kolay bir arayüze sahip. Özellikle önemli bileşenlerine ön taraftan erişebilmenin sağladığı kolaylık ile yıllık bakımı oldukça kolay ve zahmetsizdir.

Comfort Condense

Yine Bosch’un üretmiş olduğu ve yoğuşma teknolojisinin içerisinde yer aldığı bu kombi, 30 ila 35 kW ısıtma ve sıcak su kapasitesi alternatifleri sayesinde 2 banyo olan evlerde aynı anda 2 banyoyu birlikte kullanabilmenin lüksünü sunar. İçerisinde kullanılan yoğuşma teknolojisi aynı zamanda düşük gaz tüketimini de beraberinde getirir. ErP raporlarına göre bu verim %109 seviyelerine kadar çıkabilmiştir. İsterseniz uygun gaz dönüşüm setleri kullanarak bu kombide LPG’de kullanabilmeniz mümkündür.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.