Haftalık Zaman Ayarlama ile Neler Seçilebilir?

Klimaların sürekli aynı şekilde kullanılması halinde haftalık zaman ve özel ayarlamalar yapılabilir. Bu ayarlamaların yapılması, kişilerin klima açma ve kapatma derdini ortadan kaldırmaktadır. Böylece odayı ısıtmak ya da soğutmak için klimanızın özelliklerinden yararlanarak haftalık zaman ayarlama yapabilirsiniz. 

Haftalık Zaman Ayarlama Ne İşe Yarar?

Haftalık zaman ayarlama ile klimanın tüm çalışma prensiplerini belirleme imkanınız vardır. Bu açıdan hangi saatler arasında çalışılacağı, hangi saatler arasında klimanın kapalı duruma geçeceği belirlenebilmektedir. Klimalarda genellikle haftalık zamanlayıcının yanı sıra basit zamanlayıcı ve otomatik kapatma zamanlayıcısı gibi farklı zamanlama özellikleri bulunmaktadır. Bu bakımdan kişiler haftalık zamanlayıcıyı kullanarak klimanın hangi saatlerde çalışacağını belirleyebilmektedir. Böylece açma kapama, sıcaklık ayarı ve ne kadar süre çalışılacağı plan doğrultusunda klima tarafından otomatik bir şekilde yapılmaktadır. Üstelik haftalık zamanlayıcında kişilerin günlere göre özel bir ayar yapması mümkündür.

Haftalık Zaman Ayarlama Seçenekleri

Haftanın sadece 3-4 günü çalışabilir bir program yapabilirsiniz. Bunda çalışma saatleriniz ya da evde bulunduğunuz saatler esas alınabilir. Bu ayarlamaların yapılması için ise genellikle İngilizce dili ile kullanıma sunulan klimalarda gün seçimini yapmanız gerekecektir. Gün seçimi yaptıktan sonra ilgili günlerde klima tarafından program dahilinde çalışmalar başlatılacaktır. Gün seçimi sonrasında saat seçimini yapmanız ve sıcaklık ayarını belirlemeniz de gerekir. Böylece belirtilen her gün, belirtilen saatte açılacak olan klima odayı istenilen sıcaklığa getirerek koruyacaktır.  Yine haftalık programda belirtilen kapanma saati itibariyle klima kapanarak işlemini tamamlamış olacaktır. 

Bu tip zamanlama işlemlerini yapmanız özellikle eve geleceğiniz saatte evin istediğiniz sıcaklıkta olmasını mümkün hale getirecektir. Yaz ve kış olmak üzere belirlenecek bu özel programlar sayesinde kişiler enerji verimliliğini de büyük ölçüde sağlayabilir. 

Haftalık Zaman Ayarlama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Ayarlamaların nasıl yapıldığını öğrenerek bunları uygulamamız sizin için avantaj sağlayacaktır. Haftalık programı oluştururken istediğiniz zaman istediğiniz şekilde müdahale edebilirsiniz. Bu açıdan oluşan değişikliklere göre yine ayarlama bölümüne giriş yaparak haftalık planı yeniden programlamanız yeterli olacaktır. 

Yine aynı şekilde gün, saat ve sıcaklık gibi detayların kontrol edilmesi gerekir. Haftalık zaman ayarlama yapılırken bazı detaylara da dikkat edilmelidir. Özellikle diğer zamanlayıcılar ile eş zamanlı çalışması sorunlar yaratabileceğinden haftalık zamanlayıcı kullanılmak istenmesi halinde sadece bu program uygulanmalıdır. Aynı zamanda program ayarlarını yaptıktan sonra programın aktif olup olmadığını da yine klimanızın kontrol paneli üzerinden kontrol etmeniz gerekir. Bu sayede haftalık çalışma prensiplerini belirleyerek kolay bir şekilde klimanızın çalışmasını sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.