Hermatik Kombi Nedir?

İki farklı çeşitte kombi bulunur. Biri atık gazı dışarı atarken diğeri uzaklaştırır. Birisi atık gazı tahliye ederken diğeri atık gazı uzaklaştıran ve yeni bir teknoloji olan hermatik kombidir. Diğer kombi modeli ise yoğuşmalı kombidir. 

Hermatik kombilerde kombinin yanması için kullanılan hava dışarıdan fan yardımıyla alınır ve yanma sırasında oluşan atık gaz dışarıya atılır. Ortam havası tekrar tesisatta kullanılmadığı için ortamı havalandırmaya gerek kalmaz. Hermatik kombilerin bacalı kombilerin kullanılmadığı durumlarda kullanılırlar. Yani yoğuşmalı kombinin kullanılmadığı mekânlarda hermatik kombi tercih edilir. 

Hermatik Kombi ile Yoğuşmalı Kombi Arasındaki Fark Nedir? 

Hermatik kombiler ve yoğuşmalı kombiler arasında en büyük fark atık gazı çıkarma şeklidir. Hermatik kombiler yanma esnasında gerçekleşen atık gazı olduğu gibi havaya gönderir. Yoğuşmalı kombiler ise tam tersi olarak bu atık gazdan faydalanır.  Yoğuşmalı kombiler hermatik kombilere göre daha yenidir ve daha fazla enerji tasarrufu sağlarlar. Yoğuşmalı kombiler atık gazı yeniden tesisatta kullandığı için en az %20’ye kadar tasarruf sağlar. 

Hermatik kombiler ilk etapta fazla masraf çıkarmasa da sonradan enerji tasarrufu sağlamadığı için çok avantajlı olmaz. Fakat yoğuşmalı kombilerde ilk etapta fazla ücret ödeseniz de sonradan enerji tasarrufu sağlayacağı için yine siz kârlı çıkarsınız. Hermatik kombileri ilk etapta uyguna alsanız da sonrasında size bir katkısı olmayacağından yoğuşmalı kombiyi almak daha avantajlıdır. 

Hermatik Kombi ile Yoğuşmalı Kombi Avantajları

Kombi satın almak isteyen müşterilerin en çok merak ettiği konu yoğuşmalı kombi mi daha avantajlı yoksa hermatik kombi almak mı daha iyi oluyor. Her ikisinin de kendisine göre avantajı ve dezavantajı bulunuyor. Hermatik kombiler yukarıda bahsedildiği gibi ilk etapta uygun fiyata satın alınıyor fakat enerji tasarrufu sağlanıyor. Üstelik yoğuşmalı kombilere göre daha kısa ömürlü oluyor. 

Yoğuşmalı kombiler ilk etapta daha pahalı görünüyor fakat aylık %20 oranında yaptığı enerji tasarrufu sayesinde ilk maliyet oranını karşılıyor. Yoğuşmalı kombiler için ise ayrı bir yoğuşmalı tesisat çekmek gerekiyor. Bununla birlikte yoğuşmalı kombilerin yedek parça fiyatları çok daha yüksek oluyor. Bu iki etken dışında yoğuşmalı kombilerin hiçbir dezavantajı bulunmuyor. Sizler uzun ömürlü kombi kullanmak istiyorsanız yoğuşmalı kombiyi tercih etmelisiniz. 

Hermatik Kombi Fiyatları

Hermatik kombi fiyatları kombiyi alacağınız firmaya göre değişiklik gösterir. Kombiyi alacağınız firma kaliteli ise fiyat da bu oranda artış gösterir. Fakat yine de kaliteli firmalardan kombi almanızda fayda var çünkü çok daha uzun ömürlü oluyor. Bilinmedik, adı sanı duyulmamış bir firmadan hermatik kombi alırsanız kısa sürede bozulma ihtimalini de göz önünde bulundurmalısınız. 

Evin büyüklüğü de hermatik kombi fiyatını etkiliyor. Ev büyüdükçe hermatik kombi fiyatı da artış gösteriyor. Bu konudaki ince detayları firmanız ile görüşmenizde fayda var.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.