Isıtma Sistemlerinde Kaliteden Vazgeçmeyin

Bulunduğumuz ortamdan memnun kalmanın yolu çoğu zaman sıcaklığına bağlı oluyor. Özellikle kış aylarında ısı çok önemlidir. Dışarıdaki soğuk havanın etkisi ancak evimiz içerisindeki ısı ile atılabiliyor. Evimizdeki ısıtıcı sistemler de verimli değilse, bütün bir kış hastalıklar yakamızı bırakmayacaktır. Yaşam kalitesinin yüksek tutulabilmesi için evinizin ısısına her zaman önem vermelisiniz.

Evinizin Isısı Özgürlük Sunsun

Herkes evinin sıcak olmasını ve rahat hareket edebilme özgürlüğünü vermesini istiyor. Son zamanlarda kombi kullanımının yaygınlaşmasına buna olanak sağlamaya başladı. Isıtıcı sistemler içerisinde kombi evin her noktasında aynı ısının hissedilmesine olanak sağlıyor. Ancak kombi ya da diğer ısıtıcılardan verim alabilmek için evin ısı yalıtımına da dikkat edilmesi gerekir. Cam ve kapılardaki noksanlıklar, geçirgenlikler, ısı yalıtımının başarısız olması ısıtıcı sistemlerden beklenen verimin alınmamasına neden olabilir.

Bulunduğumuz ortamlarda doğru ısı asla yüksek sıcaklık değildir. Özellikle küçük bir eve sahipsek kısa sürede ısınır ve dikkat edilmediğinde aşırı sıcaklık söz konusu olur. Isıtıcı sistemlerden beklentiniz aşırı sıcaklık olmamalıdır. Aşırı sıcaklık havadaki ihtiyacımız olan nem miktarını en aza indirebiliyor, bu durumda farklı sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olabiliyor. Bizim ihtiyacımız olan nem oranı %65 civarındadır. Bu nem miktarı %20 ve altına düştüğünde sağlıklı nefes alma ortadan kalkıyor. Soluduğumuz her hava bakteri ve hastalıkları içimize çekmek anlamına gelecektir. Bu nedenle ısıtıcı sistemlerin belirli bir sıcaklıkta sabit kalması gerekiyor.

Kombi gibi evin her yerinde ısı yayan bir ısıtma sistemine sahip olmayan kişiler, kızılötesi ısıtıcılar ile bulundukları ortamın ısısını korumayı başarabilirler. Ancak bu ısıtıcı sistemler inanılmaz bir enerji sarfiyatı yapabilir. Evinizi ısıtırken ekonomik kalmayı da başarabilecek olan ısıtıcı sistemler gittikçe yaygınlaşıyor. Isıtma sisteminde tercihiniz ne olursa olsun kalitesini kanıtlamış, garanti olanağı sunan ve geniş servis ağına sahip markalar arasından seçim yapmalısınız. Isıtıcı sistemlerden aldığınız verim, bulunduğunuz ortamlardan memnun kalmanızı sağlayacak, yaşam kalitenizi yükseltecektir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.