Kombi Çeşitleri ve Kombi Seçimi

Şayet evinizde ısınma problemi yaşıyorsanız doğru ısıtıcıyı seçip seçmediğinizi yeniden kontrol etmenizin vakti gelmiş demektir. Son yılların en ekonomik ısınma aracı olan kombiler farklı çeşitleriyle ısınma sorununuza köklü bir çözüm olabilir. Ancak doğru kombiyi seçmek için çeşitleri de biliyor olmanız gerekiyor. Kombi çeşitleri ve seçim yaparken dikkat etmeniz gerekenleri öğrendiğinizde kış mevsimi sizin için de bir keyfe dönüşecek.

Bacalı Kombi Çeşitleri

Yanarken ortamdaki oksijeni de alarak kullanan ve atık gazları da bir baca vasıtasıyla dışarı atan kombi çeşitleri bacalı kombi olarak adlandırılır. Eğer bacalı kombi seçerseniz düzenli olarak bakımını yaptırmayı ve evinizi sıklıkla havalandırmayı sakın ihmal etmeyin!

 Hermetik Kombi Çeşitleri

Bacalı kombilerle aynı sistemle çalışıyor. Ancak gerekli oksijeni dış ortamdan alır ve atık gazları da yine aynı kanaldan dışarıya bırakır. Bu yönü ile bacalı kombilerden ayrılan hermetik kombiler genellikle baca için uygun olmayan binalarda tercih edilir.

Yoğuşmalı Kombi Çeşitleri

En yüksek verimin elde edildiği kombi çeşididir. Özel bir sistemle atıkgazın sıcaklığı düşürülür ve oluşan buhar sisteme yeniden kazandırılır. Bu yönü ile ekonomik bir kombi çeşidi olduğu da bilinir.

Kombi Seçerken Dikkat!

  • Evinizi ısıtan kombi değil fanlardır. Bu yüzden fanı düzgün bir kombi seçin.
  • İlk etapta yetkili servis önemsiz gibi görünse de kısa bir kullanım süresinden sonra servise ihtiyacınız olacak.
  • Evinizin büyüklüğünü göz önünde alarak kombi seçimi yapın.
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.