Kombi Kart Tamiri Nasıl Yapılır?

Kombiler, dünyada sobalılar hariç neredeyse bütün evlerde kullanılmakta olan ısınma cihazlarıdır. Bu cihazlar yemek pişirmekten ısınmaya ve duş alımına kadar kullanılmaktadır. İçerisinde bulunan gazı yakıcı haznesi sayesinde gelen doğalgazı en güvenli şekilde yakarak kış aylarında ısınmaya, bunaltıcı bir günün sonunda alınan duşa ve yapılacak en güzel yemeklerin yapılmasına zemin hazırlar. Ancak kombiler her cihaz gibi her sene bakımının yapılması gereken cihazlardır. Bu cihazların bakımı bilen kişi tarafından yapıldığında kombinin ömrü bir hayli uzadığı gibi aynı zamanda daha iyi ısınma performansı gördüğü test edilerek onaylanmıştır. Ayrıca kombinin içerisinde bulunan ve bütün devreyi kontrol etmesine yarayan kombi kartları, gerektiğinde değiştirilmeli ve tamiratı uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi taktirde bilinmeyen cihaz bozulabilir ve garanti dışına çıkarak masrafları doğurabilir.

Kombi Kart Tamirini Kimler Yapmalıdır?

Kombide oluşan arızalar ve sıkıntılar ilk önce uzman ve işinin erbabı servis tarafından saptandıktan sonra eğer kombinin kartında bir sıkıntı var ise uzman servis ekibinden yardım alarak kart önce teste alınarak çalışıp çalışmadığı güzel bir şekilde kontrol edilir. Testler sonucunda bu kart üzerinde herhangi bir sıkıntı var ise ve teknik olarak sorunun ne olduğuna bağlı sıkıntıları tespit edilerek tanı konulur. Hastalanmış kart tamir olabilecek ise servis tarafından alınarak tamirat işlemi için servise götürülür. Eğer bu kart tamire cevap veremeyecek derecede hasar görmüş ise bu kartın tamir edilmesi söz konusu değildir. Ayrıca yapılacak ana kart değişimleri de uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Kısa ve öz olarak eğer tamir edilebilecek bir yanı varsa tamir işlemi yapılır, eğer yapılamıyorsa bir diğer orijinali ile değiştirilerek kombi tekrar hayata kazandırılır.

Kombilerin Kart Tamiri Gerekli Midir?

Anakart dediğimiz bu oluşum kombiye verdiğiniz komutları yerine getirip içerisindeki rezistansları sayesinde oda sıcaklığını ayarladığınız sıcaklıkta tutmak için belirli aralıklarla kombiyi çalıştırır. Ya da sıcak suya ihtiyaç duyduğunuzda musluğu açtığınızda sinyal alan kart, sıcak su bölmesini yakarak sizlere sıcak ve konfor verici suyu hazırlar. Lakin kart bozulduğunda bu iş imkânsız hale gelir. Ayrıca kombi kartları pahalı olduğundan dolayı tamir edilebiliyor ise edilmelidir. Direk değiştirme hem sizin cebinizi yorar hem de gereksizdir. Maliyet açısından düşük bir konumda olmayan bu parçanın arıza yapması durumunda yukarıda da bahsedildiği gibi kombideki bütün fonksiyonlar durur.

Neden Anakart Tamiri Yaptırmalıyım?

Birinci olarak maliyet açısından insanların cebini sıkan bir işlem olmadığı için, ikinci olarak tamiri için de cihaz üstüne garanti verildiği için bu gibi kartların tamiratı önerilmektedir. Ayrıca tamir edilen kartlar yüksek oranla kombileri çalıştırmaya devam edip alınan sonucu hiçbir şekilde etkilemediği için tamiratının yapılması önerilmektedir. Unutmayın ki kombinizin içini kendiniz açmaya çalışmamalısınız. Bunun için illa ki işini bilen bir servisi evinize çağırmanız sizin ve kombinizin yararına olacaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.