Salon Tipi Klima

Salon tipi klimaları diğer klimalardan ayıran en belirgin özelliği insanların ortama giriş çıkış yapıldığı zaman verim kaybetmemesidir. İdeal olan salon tipi klimaya gelirsek kullanacağınız ortamın ihtiyaçlarını karşılamaya uygun olması gerekir. Geniş alanları iklimlendirmek için elverişli bir klima özelliğine sahiptir. Güçlü fan sistemleri sayesinde hava akışını kolay sağlar. Ekstra olarak ek ısıtıcısı vardır. Avantaj olarak ısı pompası ısıtma mekanizmasını destekleyerek yüksek ısısı olmayan dış ortam sıcaklıklarında cihazın sorunsuz çalışmasını sağlar. Gelişmiş dış ünitesi ile beraber yüksek verimlilik sağlayarak konforunuz arttırma özelliğine sahip olur. Kolay taşınabilir ve montajında sıkıntı olmaz. Bakımı da kolaydır. Cihaz çabuk çalışır, ısınır ve sıcaklığı korunur.

Salon Tipi Klima Nedir?

Günümüzde en çok araştırması yapılan klimalardan bir tanesidir. İhtiyaca ve amaca göre  bulunduğu ortamı konfor seviyesinde sabitleyen cihazlardır klimalar. Klima soğutma, ısıtma ya da nem kontrolü hava değişimini sağlar. Günümüzde çoğu insanın ömrü kapalı ortamlarda geçiyor. Yaz aylarında kapalı sıcak ortamlardan bunalan insanlar serinleme ihtiyacı hissederler. Klimalar serinleme ihtiyacını karşılayan cihazlardır. Kapalı kalabalık ortamlar fuar, konferans, sinema salonları alışveriş merkezleri gibi yaşam alanlarının serinlemesine sağlayan özelliktedirler. Konutlarda ve küçük iş yerlerinde klima kullanımının sağladığı avantajlar tartışılmaz derecede fazladır. Klima ile çalışan ortamlar iş verimini de en üst seviyeye çıkarır. İçerideki sıcak havayı dışarı atar ortamdaki nem dengesini sağlar.

Ev Ve İş Yerlerinde Tasarruflu Klima Kullanmanın İpuçları

Yaz aylarında kapalı ortamlar çok nem aldığı zaman cihazınızı nem alma modunda çalıştırın. Klima cihazınızı ayarlarken soğutma modunda çok düşük sıcaklığa ayarlamayın. Daha hızlı derinliğe erişmek için bunu yapmayın. Rahat edebileceğiniz en yüksek sıcaklık değerini seçin. Türkiye’nin standart hava koşulları gereği 24-26 dereceye ayarlamak yeterli olacaktır. Fakat düşürdüğünüz her bir derece klima elektrik tüketimini yüz on arttıracaktır. Cihazın üfleme hızını gereksiz şekilde yüksek tutmayın. Tatile ya da başka bir  yere gideceğiniz vakit cihazın zamanlama ayarını eve dönüş tarihinize göre ayarlayabilirsiniz. Böylelikle cihazınız eve gelir gelmez soğutma işlemine başlar ve ortamı serinletir.

Salon Tipi Klima Avantajları

Salon tipi klimalar markası ve modeline göre değişen ortamı iklimlendirme özelliğine sahip klima cihazlardır. Yaşam alanlarında uygun konforu sağlamak isteyenler için serinlemede önerilebilen bir cihaz sistemidir. Otomatik arıza tekniği özelliği ile sizleri yarı yolda koymaz. Enerji tasarrufu sağlar. Salon tipi klima zamanlayıcı özelliği sayesinde sizin istediğiniz süreçte durur. Tek bir tuşla en iyi ısıtma ve soğutma özelliğine sahiptir. Olağan dışı durumlarda yani elektrik kesilmesi durumunda kaldığı yerden çalışmaya devam eder.

Salon Tipi Klimaların Kullanım Alanları

Kullanım alanları oldukça geniş olan bu klimalar özellikle alışveriş merkezleri, oteller, villalar, ibadethaneler, spor salonları, eğitim merkezleri, pansiyonlar, tatil köyleri, kafeler, atölyeler, restoranlar, hava alanları, siteler konutlar gibi daha birçok alanda kullanılıyor. Kullanım alanlarının bu kadar yaygın olma sebebi güçlü fan sisteminin olması ve ek ısıtıcı ve soğutucu takviye vermesi zamanlayıcı gibi ek avantajları olmasından dolayı tercih edilir. Sizler de kaliteli ve konforlu bir yaşam alanı için tercih edebilirsiniz.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.