Sessiz Çalışan Dış Ünite Sistemleri

Klimalar için gerekli olan havanın dışarıdan alınması ve iç üniteye iletilmesi sırasında kullanılan dış ünite sistemleri özellikle çalışma açısından artık çok daha sessiz bir yapıdadır. Dış ünite ile i ünite arasında oluşturulmuş olan hat sayesinde hava akımı kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu açıdan evine ya da iş yerlerine klima satın almak isteyen kişilerin iç ünitenin dışında dış üniteye de ihtiyacı olacaktır. 

Kullanım alanları oldukça farklı olduğu gibi dış üniteler mekanların dışına monte edilmektedir. Montaj sırasında ise olabildiğince iç üniteye yakın bir yere konumlandırmaya çalışılır. Dış ortam havasının içeriye iletilmesi yad a içerideki havanın dışarıya salınması gibi pek çok farklı işlemi yapan dış üniteler sıcak veya soğuk gazla ısıtma-soğutma işlemlerini yapabilmektedir. 

Dış Ünite Kullanımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dış ünitelerin montajında özellikle güneş görmemesine dikkat edilmelidir. Böylece elektronik aksamlar çok daha az ısınacak, bundan dolayı daha yüksek performans ile çalışma imkanı elde edilecektir. Dış ünitelerde özellikle ünitenin dışarıda olması ses konusunda problem yaratabilir. Öyle ki çevredeki kişilerin iş alanlarının ve insanların sesten dolayı rahatsız olması söz konusu olabilmektedir. Bu tür durumlarda özellikle sessiz çalışan dış ünite sistemlerinin tercih edilmesi çok daha uygun olacaktır. 

Neden Sessiz Dış Ünite Tercih Edilmeli?

Sessiz çalışan dış ünite sistemleri son teknoloji ile donatılan ürünler olarak dikkat çeker. Ses konusunda özellikle hassas olan bölgelerde ve yerlerde bu tip ürünler tercih edilmektedir. Eğer siz de sessiz şekilde çalışan üniteye sahip olmak istiyorsanız, yapacağınız seçimlerde dış ünite sistemlerinin teknik özelliklerine göz atmanız gerekecektir. Böylece ne kadar bir sese sahip olduğunu inceleyerek en uygun olanları satın alabilirsiniz. 

Dış ünite sistemi arayışı içerisindeyseniz ve sessiz çalışan dış ünite sistemleri ile ilgili daha detaylı fiyat ve teknik bilgilere ulaşmak istiyorsanız yapmanız gereken internetten yardım almaktır. Öyle ki online olarak tüm markaların ürünlerini inceleyerek en sessiz olanlarını satın alma imkânına elde edebilirsiniz. Özellikle internet üzerinden yapacağınız incelemelerde performans ve enerji tüketiminde en verimli dış ünite sistemlerini bulabilirsiniz. Bu ünitelerde 3 desibel ile 45 desibel arasında bir ses şiddeti bulunmaktadır. Kompresör nominal kapasitesinin çok daha altındaki bir orana ayarlandığından dolayı ses konusunda ciddi bir avantaj sağlanmaktadır.

Ünitede belirli bir süreden sonra sesler çıkmaya başlarsa bu tip bir durumda ise teknik destek alınması gerekir. Dış ünite ve sisteminde, havadaki tozlar ve diğer yabancı maddeler nedeniyle birikme olabilmektedir. Bu birikimin temizlenmesi ise yeniden dış ünitenin sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır. 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.