Sessiz Çalışan İç Ünite Sistemleri

Klimalarda iç ünite sistemi olarak adlandırılan bölüm, klimanın bulunduğu alana hava verdiği kısımdır. Evin ya da kullanılan alanların iç bölümünde yer verilen iç ünite sistemleri, filtre gibi çok önemli bölümleri de içinde barındırmaktadır. Kullanıldığı alan ve tiplerine göre farklı şekilde dizayn edilebilmektedir.

İç Ünite Türleri Nelerdir?

Kasetli tavan, compact kaset, gizli tavan gibi çok farklı iç ünite bulunduğundan dolayı kullanılacak alana göre de bu seçeneklerden uygun olanları tercih edilebilmektedir. Böylece klima ihtiyacının karşılanmasının yanı sıra ortama uygun ve en iyi performansı sağlayacak olan bir montaj da sağlanabilmektedir. Tek bir dış üniteye bağlı birden fazla iç ünite bulunabilmektedir. Bu bakımdan tamamen kullanım amacına göre değişiklik gösteren bu ünite sistemlerinde montajı yapacak olan firmanın deneyimleri, kişilerin talepleri doğrultusunda uygun bir çözüm bulunabilmektedir. 

İç Ünite Seçiminde Neden Sessizlik?

İç ünite için özellikle satın alma aşamasında en çok dikkat edilmesi gereken detay verimlilik ve sessizliktir. Yüksek verimli ürünler artık piyasalarda kolayca bulunabildiği için kişilerin klima performansından maksimum seviyede verim alabilmesi adına A+++ gibi ürünlere yönelmesi gerekecektir. Bu ürünler ile klasik bir klimalara göre yüzde elliye varan bir enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Üstelik tüm bu performans avantajının yanı sıra klimaların performansı çok daha üst düzey seviyededir. 

Çok fazla ses çıkaran bir iç ünite, kuşkusuz bulunulan ortamda rahatsızlık yaratacaktır. Özellikle ünitenin ofis gibi alanlarda kullanılıyor olması, çalışmaları ciddi şekilde etkileyebilir. Bu tip durumların önüne geçilebilmesi adına ise sessiz çalışan iç ünite tercih edilmelidir. Bu tip ünitelerde havanın dağıtılabilmesi adına yumuşak geçişler yapılır ve böylece daha sakin ve hafif hareketler ile klimalar çalışabilmektedir. 

Bu hareketlerin yanı sıra hava akışının sağlanması sırasında fan hareketleri ve sesi de yine minimum seviyelere çekilmiş durumdadır. Bu açıdan kişiler çevreye duyarlı, sağlıklı ve evdeki havayı en iyi hale getirecek klima seçimlerinde sessiz mutlaka göz önünde bulundurmalıdır. Aksi durum, kullanımında yaratacağı problemler göz önünde bulundurulduğunda çok avantajlı olmayacaktır. 

Sessiz çalışan en ünite sistemleri konusunda en başarılı markanın hangisi olduğunu ya da hangi markanın daha fazla ön plana çıktığını merak ediyorsanız bu konuda online olarak araştırma yapmanız çok daha hızlı bir şekilde sonuç verecektir. Hangi markanın hangi modeli ile sessiz bir çalışma imkanı yarattığı ve bu sessizlik seviyesinin kaç desibel olduğu kolaylıkla öğrenilmektedir. Öyle ki her klima için detaylı bir şekilde teknik özellikler paylaşıldığından dolayı bu konuda bilgi almanız da son derece kolay olacaktır.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.